Echipa de handbal feminin SCM Craiova a câștigat la limită, scor 28-27, meciul disputat miercuri, la Râmnicu Vâlcea, în compania formației Dunărea Brăila, în cadrul turneului Ligii Florilor – etapa 12.

În prima repriză s-a mers cap la cap, cu ambele echipe la conducere, însă niciuna nu s-a desprins pe tabela de marcaj. Brăila a avut în minutul 21 două goluri avantaj (10-8, respectiv 12-10). Aceasta a fost și cea mare diferență dintre cele două combatante. La pauză a fost 15-15.

Formația brăileană a pus patru goluri avans în partea a doua a jocului, însă oltencele au revenit spectaculos și au reușit în final să se impună la un singur gol diferență, 28-27.

SCM CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Adespii 5, Nica 5, Colac 5, Andrei 4, Țicu 3, Savu 2, Zamfir 1, Ion 1, Cace 1, Mincu, Orșivschi, Gogoșeanu, Tudorică.

Pentru formația pregătită de Bogdan Burcea urmează meciul cu CSM București. Partida se va disputa la Baia Mare, joi, 25 martie, de la ora 16.00 – în direct la TVR 2.