Echipa de handbal feminin SCM Craiova a câștigat meciul disputat la București, în compania formației CSM Slatina, scor 29-19, contând pentru etapa a 9-a din Liga Florilor.

Formația craioveană a dominat prima repriză și a intrat cu avantaj liniștitor la pauză, 15-10. Gruparea antrenată de Bogdan Burcea și-a mărit diferența în partea a doua a jocului și nu a dat nicio șansă formației pregătită de Victorina Bora.

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Zamfir 8, Andrei 6, Cace 4, Șelaru 4, Colac 4, Tudorică 2, Orșivschi 1, Ion, Nica. Au lipsit Țicu, Savu, Adespii și Crăciun – toate accidentate.

Etapa următoare se va disputa în perioada 17-18 februarie, la Sf.Gheorghe, iar SCM Craiova va juca în compania celor de la Minaur Baia Mare, miercuri, 17 februarie, de la ora 11.00, în Sepsi Arena.