Handbal: Situație tot mai grea la SCM Craiova. O nouă înfrângere în campionat

0
850
© Action Foto / Mircea Rosca

SCM Craiova a pierdut și meciul disputat la Sfântu Gheorghe cu Măgura Cisnădie în etapa a 14-a a Ligii Florilor, scor 19-21.

Formația antrenată de Bogdan Burcea a condus la pauză cu 10-8, însă în partea secundă a marcat doar de 3 ori în primele 15 minute. Gruparea ardeleană a preluat conducerea și a păstrat inițiativa până la final.

SCM Craiova rămâne după acest rezultat pe loc de baraj pentru menținerea în Liga Florilor, cu doar 12 puncte acumulate.

SCM CRAIOVA – MĂGURA CISNĂDIE 19-21 (10-8)

Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Savu 4, Zamfir 4, Țicu 3, Andrei 3, Orșivschi 2, Cace 1, Colac 1, Nica 1, Adespii, Tudorică, Gogoșeanu. Antrenor: Bogdan Burcea.

Cisnădie: Voicu – Tătar 6, Blazevic 4, Predoi 2, Abed-Kader 2, Gjorgjijevska 2, Bardac 2, Lisewska 2, Ianăși 1. Antrenor: Alexandru Weber.