Liga 3: A început returul Ligii 3. Meci nebun pe Chimia, FCU s-a împedicat la Bradu. „Satelitul” Universității joacă luni cu Astra 2

0
629

Fix trei luni, atât a ţinut pauza dintre ultima etapă a turului şi prima a returului Ligii 3.

Vineri s-au disputat primele partide din runda cu numărul 16, iar atenția noastră s-a îndreptat ca de fiecare dată spre seria a III-a.

Două dintre reprezentantele județului Dolj au jucat vineri, de Mărțișor, echipa a doua a Universității Craiova va juca luni, pe Extensiv, de la ora 15.00, împotriva echipei secunde a celor de la Astra. Partida a fost mutată în aceeași zi în care se vor duela şi primele echipe ale cluburilor.

CSO Filiași a reușit să câştige cu scorul de 4-3 partida susţinută vineri, pe stadionul „Chimia“, în faţa formaţiei Unirii Bascov, după un meci foarte disputat. Scorul la pauză a fost de 3-2 în favoarea echipei antrenate de Mugur Gușatu.

Golurile filieșenilor au fost marcate de au fost marcate de Stoenac (19, 30), Gheorghişor (22) şi Mărgărit (58 – 11 m), pentru argeșeni au punctat David (24, 73 – 11 m) şi Negoiţă (44).

FILIAȘI: Mihăileanu – Stoenac (67, Negrescu), Vulpe, A.Lupu, R.Stancu (63,Stăiculescu) – D.Stancu, Şchiopu – Gheorghişor, S.Lupu (81, Ghighilicea), Cruşoveanu – Mărgărit (86, Cl.Ştefan). Antrenor: Mugur Guşatu.

FCU1948 a scos doar un punct din deplasarea de la codașa Atletic Bradu. Claudiu Bălan a descis scorul din lovitură de la 11 m (8), gazdele au egalat cu un minut înainte de pauză, grație reușitei cu lui Marian Coman.

FCU: Mogosanu – Negru, Dănănae, Avram, Radu, Tănase, Codoban, Raicea, Zimța, Raducanu, Balan. Antrenor: Nicolo Napoli.