SCM Craiovaa pierdut categoric pe terenul unei echipe care a câștigat doar două partide în turul campionatului și avea  zestre de 8 puncte.

Dunărea Brăila a învins formația antrenată de Bogdan Burcea, scor 28-22 (13-14) !, în ultima partidă din etapa a 14-a a Ligii Florilor. SCM Craiova a rămas pe locul 6, cu 18 puncte, iar viitorul nu sună deloc bine.

Prima repriză a aparținut oltencelor care au condus în marea majoritate, chiar cu 13-9 în minutul 25 al partidei, iar la pauză s-a intrat cu 14-13 în favoarea fetelor lui Burcea. Gazdele au restabilit egalitatea la 14-14 și au preluat conducerea în minutul 39 (16-15). Echipa antrenată de Aurelian Roșca a avut un final furibund, cu 6 goluri în ultimele cinci minute de joc, fața de doar unu al craiovencelor. În minutul 55 tabela de marcaj indica scorul de 22-21 !

Pentru oltence urmează ultimele două partide din Cupa EHF și meciul de pe teren propriu cu SCM Râmnicu Vâlcea.