Handbal: Înfrângere la limită pentru handbaliștii craioveni

0
521

Echipa de handbal Universitatea Craiova a pierdut la limită meciul jucat pe teren propriu, în compania formației CSM Reșița, scor 32-33. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 11 din Divizia A – Seria C.

Bănățenii au început mai bine și au condus la pauză cu scorul de 16-13. Alb-albaștrii s-au ținut mereu aproape și au reușit să restabilească egalitatea în partea a doua a jocului. S-a mers cap la cap până pe final, iar oaspeții au avut câștig de cauză, cu un gol marcat în ultimele secunde.

Nu au lipsit duritățile, jucătorii celor două echipe au fost la un pas de bătaie la finalul primei reprize.

Craiova: Gheorghiță, Bureța – Ianăși 12, M. Păun 3, Luntraru 3, Budoiu 3, Matei 2, Gușatu 2, A. Păun 2, Tudosie 2, Rușeanu 2, Iovănescu, Micu, Coadălată. Antrenori: Costin Dumitrescu, Cătălin Popescu.

Reșița: Blagoe, Tănasă – Heimbach 6, Bote 6, Marius Negru 5, Gîrban 5, Kirsch 4, Marian Negru 4, Ignat 2, Bondoc. Antrenor: Radu Bote.