Crotone – Spezia a fost duelul nou-promovatelor în Serie A din etapa a 11-a. Trupa lui Giovanni Stroppa a obținut, în sfârșit, prima victorie de la promovare, scor 4-1. Totuși Crotone rămâne lanterna roșie în clasament, cu doar cinci puncte.

Messias a marcat primul, la şapte minute de la startul partidei. Farias a egalat pentru Spezia şi a stabilit scorul pauzei (18). În partea a doua, Reca şi Eduardo au făcut 3-1 în minutele 49 și 56. În prelungirile partidei, în minutul 90+6,  Messias a semnat dubla și a închis tabela.

Denis Drăguș a văzut de pe bancă succesul echipei sale.

Meci nebun la Torino, unde Udinese s-a impus cu 3-2 în fața lui „Toro”.

Friulanii au condus cu 2-0 pe Olimpico, după reușitele din prima repriză ale argentinienilor Ignacio Pussetto (24) şi Rodrigo De Paul (54). A urmat un festival de goluri, s-au marcat trei goluri în decurs de doar trei minute. Belotti a făcut 1-2 în minutul 66, pentru ca la următoarea fază să se restabilească egalitatea. Belotti a pasat decisiv pentru Bonazzoli. Bucuria gazdelor a durat câteva secunde, pentru că Nestorovski a readus-o pe Udinese în avantaj.

Lazio a pierdut pe teren propriu cu Verona, 1-2. Golul doi al oaspeților a venit după o gafă de proporții a lui Ștefan Radu.

Verona a deschis scorul în prima repriză prin autogolul lui Lazzari, dar echipa lui Simone Inzaghi egalase în minutul 56 prin Caicedo.

În minutul 67, Radu a pasat prea slab pentru propriul portar, iar de acest lucru a profitat Adrien Tameze care l-a învins pe Pepe Reina și a adus victoria lui Hellas.