Ianis Hagi a marcat în partida cu Hamilton, din deplasare, câștigată de Rangers cu scorul de 2-0, în etapa a 6-a din Scottish Premiership.

Mijlocașul român a deschis scorul în minutul 16. Hagi a profitat de o respingere greșită a portarului advers și a înscris cu un șut din interiorul careului, reușind astfel primul său gol din noul seozn. James Tavernier a dublat avantajul oaspeților patru minute mai târziu.

Internaționalul român a fost înlocuit de Scott Arfield în minutul 83.

Rangers este pe primul loc în Scoția, cu 16 puncte din 18 posibile, golaveraj 11-0. Celtic are trei meciuri mai puțin disputate și își poate egala la puncte marea rivală dacă câștigă partida programată duminică cu Motherwell, dar și restnațele pe care le are de disputat în compania celor de la Aberdeen și St.Mirren.