Liga 2: CSM Slatina, înfrângere în primul meci în Liga 2

0
287

CSM Slatina a pierdut meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, contra celor de la Dunărea Călăraşi, în prima etapă din Liga 2. Oaspeții s-au impus cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei a fost marcat de Valentin Alexandru în minutul 81.

Nou-promovată în liga secundă, formația pregătită de Mihai Ianovschi a lovit de trei ori bara în prima parte a jocului, iar oaspeții au avut în minutul 55 un gol anulat pe motiv de offsaid.

Duminică, 30 august
ora 13.00 Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Rapid (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)

Luni, 31 august
ora 17.30 Aerostar Bacău – Universitatea Cluj (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)

Marţi, 1 septembrie
ora 19.30 Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)

Partidele FCU Craiova – Ripensia Timișoara și Metaloglobus București – Pandurii Tg.Jiu au fost amânate din cauza cazurilor de COVID-19 apărute la echipele oltene.