CFR Cluj a condus cu 2-0 la Giurgiu, dar Astra a revenit, iar meciul s-a încheiat 2-2. În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova încheie pe primul loc etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1 la fotbal.

Echipa lui Dan Petrescu a avut 2-0 încă din minutul 17. Rondon a deviat în poartă șutul lui Itu, iar Burcă a majorat diferența pe tabela de marcaj. În minutul 31, Radunovic l-a umilit pe Costache cu driblinguri în cascada, a centrat în fața porții, iar Bordeianu a deviat în propria poartă. Alibec a egalat în minutul 80, iar CFR a ratat două ocazii imense în finalul jocului.

În play-out, Dinamo a bătut la Clinceni cu 3-1, într-un meci în care gazdele au ratat două lovituri de la 11 m. Poli Iași a învins tot cu 3-1 pe Sepsi.