Fotbal | La Liga: Atletico a învins pe Mallorca, Valladolid a trecut de Alaves. Remiză la Vigo și Granada

0
175

Atletico Madrid a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Real Mallorca, în etapa a 34-a a campionatului Spaniei. Golurile au fost marcate de Alvaro Morata (29, 49), primul din lovitură de la 11 m şi Koke (79).

Sâmbătă, Celta Vigo și Betis Sevilla au terminat la egalitate, scor 1-1. Nolito a deschis scorul în minutul 22, oaspeții au restabilit egalitatea prin Feddal, în minutul 79.

Valladolid a învins cu 1-0 Alaves prin golul marcat de Joaquin Fernandez cu două minute înainte de finalul jocului.

În ultimul meci al zilei de sâmbătă, Granada și Valencia au remizat, 2-2, Carlos Fernandez a deschis scorul pentru gazde în minutul 61, însă oaspeții au întors scorul în doar 7 minute. Vallejo (63) și Guedes (68) au marcat pentru lilieci. Gazdele au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj prin Fede, în minutul 86.

DUMINICĂ, 6 IULIE
15:00 Athletic Bilbao – Real Madrid (Digi Sport 1 / Digi 4k, Telekom Sport 1, Look Plus)
18:00 Espanyol – Leganes (Digi Sport 4, Telekom Sport 3, Look Sport 2)
20:30 Osasuna – Getafe (Digi Sport 4, Telekom Sport 3, Look Sport 2)
23:00 Villarreal – Barcelona (Digi Sport 1 / Digi 4k, Telekom Sport 1, Look PLus)