Volei feminin: SCMU Craiova – CSM Sighetu Marmației 3-0 © FOTO: Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN

Echipa de volei feminin SCMU Craiova a câștigat fără probleme meciul disputat în compania formației CSM Sighetu Marmației. Meciul a contat pentru prima etapă a returului Divizie A2 Vest și s-a încheiat cu scorul de 3-0.

Scorul pe seturi a fost 25-5, 25-10, 25-20. Meciul a fost controlat de fetele antrenate de Lucian Zlotea, oaspetele au pus probleme doar în setul al treilea.

SCMU CRAIOVA: Constantinescu, Truță, Mănuc, Zlotea, Brabete, Marciu – Chifu (L). Au mai intrat: Șuțan, Andreescu, Matei, Rizan – Pîrvan (L).

Pentru formația craioveană urmează o săptămână de pauză, iar în ultimele două meciuri dn 2019 va întâlni pe CSU Oradea (deplasare) și Poli Timișoara pe teren propriu.