Liga 3: Victorii pentru echipa a doua a Universității și FCU, Filiași a făcut egal, iar Cetate a pierdut

0
397

Două etape au mai rămas de disputat în Liga 3 până la finalul turului şi până la încheierea anului.

Runda a 13-a a adus victorii pentru echipa secundă a Universității Craiova și FCU Craiova, CSO Filiași a remizat pe teren propriu, în vreme ce Tractorul Cetate a cedat în meciul disputat cu Brașov.

Vineri, într-un meci disputat pe stadionul „Extensiv”, echipa secundă a Universității Craiova a câștigat cu scorul de 2-0 meciul disputat în compania celor de la Flacăra Moreni. Matei (autogol) și Cosmin Dobre au fost autorii golurilor.

În urma acestui succes, „satelitul“ Universității Craiova ocupă locul 3, cu 24 de puncte, în seria 3 a Ligii 3.

U CRAIOVA 2: Marinescu – Borța, Dobre, Briceag, Țegle, I.Popescu, Trancă (83, Ispas), O.Popescu, Juncu, Petre (65, Baicu), Danciu.

Tot în C3, într-un joc disputat la Calafat, Tractorul Cetate a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat în compania celor de la SR Municipal Brașov.

Formația de la malul Dunării se clasează și după această rundă pe locul 15 – 10 puncte acumulate.

SERIA 3, etapa 13

Vineri, 15 noiembrie, ora 14:00
FC Voluntari 2 – Progresul Spartac 0-3
Leonard Boiangiu (12), Ionuţ Tudorache (49), Giovanni Petcu (87)
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni 2-0
Georgian Matei (25 – autogol), Cosmin Dobre (49)
CS Baloteşti – CSM Slatina 0-2
Marian Vlada (42), Cosmin Căpăţînă (76)
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti 3-2
Eduard Neacşu (62), Sebastian Ivan (67), Tiberiu Coman (72) / Cătălin Doman (11 – penalty), Marius Savu (54)
AFC Astra 2 – CSM Alexandria 3-0
Gabriel Şerban (8 – penalty), Dragoş Gheorghe (33), Goodness Ajayi (71)

Sâmbătă, 16 noiembrie, ora 14:00
Olimpic Cetate Râşnov – CS Blejoi 3-1
Andrei Gavrilă (25), Andrei Lascu (76), Ion Mihai (82) / Cosmin Lambru (49)
Sporting Roşiori – FC Pucioasa 0-1
Alin Nisipeanu (17)
Tractorul Cetate – SR Municipal Braşov 0-2
Florin Stîngă (51), Adrian Stoian (71)

FCU Craiova a rămas neînvinsă și după disputarea acestei etape, formația antrenată de Eugen Trică a învins cu 4-0 pe CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, vineri, la Târgu Jiu.Toate golurile au venit după pauză. Dubla lui Bălan, Rogoveanu și Răducanu au înscris pentru gazde.

FCU: Bodea – Negru, Gugu, Avram, Cristiu -Pop,Tănase – Raicea, Stoenac, Zimța – Bălan. Au mai jucat: Tudor, Rogoveanu, Răducanu, Trabalka.

CSO Filiași a oferit un nou meci nebun, de data aceasta în meciul jucat pe teren propriu cu Viitorul Dăiești. A fost 3-3 la finalul partidei, gazdele au reușit să restabilească egalitatea în minutele de prelungire, din lovitură de la 11 m.

SERIA 4, etapa 13

Şoimii Lipova – ACS Poli Timişoara    4-0
Alexandru Sulea (25), Denis Rusu (45+2), Andrei Banyoi (78), Victor Prună (80 – penalty)
Flacăra Horezu – CSC Dumbrăviţa    2-1
Adrian Popa (20, 43) / Marco Enciu (90+3)
LPS Cetate Deva – Crişul Chişineu Criş     0-0

Vineri, 15 noiembrie, ora 16:00
FCU Craiova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii     4-0
Claudiu Bălan (50, 67), Daniel Rogoveanu (87), Robert Răducanu (89)

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Naţional Sebiş    2-0
Valeriu Sorea (31 – penalty), Marius Ion (65)
CSO Filiaşi – Viitorul Dăeşti    3-3
Alexandru Armăşelu (43, 63, 90 – penalty) / George Neacşu (17), Florian Pîrvu (36 – penalty), Florin Costea (87)
CS Hunedoara – Progresul Pecica    1-2
Erwin Bloj (9) / Dan Puie (17), Cristian Tiric (44)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic     2-1
Alexandru Nistor (66), Florin Todoran (76) / Darius Leucian (36)