Echipa feminină de handbal SCM Craiova a pierdut cu scorul de 22-19 (10-9) meciul disputat sâmbătă, în deplasare, în compania celor de la Măgura Cisnădie. Meciul a contat pentru etapa a 9-a a Ligii Florilor.

Prima repriză a partidei a fost echilibrată, cu gazdele în avantaj minim la pauză, scor 10-9. Cisnădie a început tare partea secundă și s-a desprins la patru goluri (14-10, min. 35). Craiova a redus din ecartul de pe tabela de marcaj (15-14), dar Măgura a știut să gestioneze bine situația și s-a impus în final cu 22-19.

Pentru formația pregătită de Bogdan Burcea urmează restanța din etapa a 8-a cu CSM Slatina (miercuri, 6 noiembrie – ora 18) și jocul cu Universitatea Cluj de la finalul săptămânii viitoare.

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Trifunovic 10, Vizitiu 3, Țicu 2, Cace 1, Șelaru 1, Orșivschi 1, Klikovac 1, Zamfir, Ion.