Tractorul Cetate și FCU Craiova au obținut victorii în etapă a 8-a a Ligii 3. Echipa secundă a Universității Craiova a remizat la Brașovîn vreme ce CSO Filiași a pierdut la Chișinău Criș.

În C3, Universitatea Craiova 2 a condus până spre finalul jocului de la Brașov,  dar gazdele au reușit  egaleze cu trei minute înainte de finalul jocului. Ionuț Popescu a înscris pentru echipa lui Iencsi. 

Tractorul Cetate a obținut o victorie categorică, scor 3-0, în față celor de la Cetate Râșnov. Dublă lui Vasilică și reușita lui Sărăcin au adus cele trei puncte echipei de la malul Dunării.

SERIA 3, etapa 8

Vineri, 11 octombrie, ora 15:00
AFC Astra 2 – Unirea Bascov 3-3
Dragoş Gheorghe (54), Gabriel Şerban (61 – penalty), Mihai Ene (69) / Sebastian Ivan (45, 90+2), Eduard Neacşu (70)
CSM Alexandria – CS Baloteşti 3-1
Cătălin Desculţu (23), Sabin Iakabfi (54), Leonid Gherase (61) / Marian Greblă (88 – penalty)

Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15:00
Progresul Spartac – Sporting Roşiori 4-1
Ciprian Stanciu (8 – penalty), Mircea Donca (32, 80), Petruţ Vlad (55) / Alin Roman (1)
Tractorul Cetate – Olimpic Cetate Râşnov 3-0
Dorian Vasilică (16, 70 – penalty), Andrei Sărăcin (82)
SR Municipal Braşov – Universitatea Craiova 2 1-1
Adrian Stoian (87) / Ionuţ Popescu (30 – penalty)
FC Pucioasa – FC Voluntari 2  2-3
Andrei Marmandiu (36), Vlăduţ Parghel (87) / Gregory Saimour (80), Vasile Mihai (83, 90+1)
CS Blejoi – Flacăra Moreni 4-0
Cosmin Lambru (18, 36), Vlad Badea (88), Rareş Dogaru (90)
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina 1-1
Ciprian Negoiţă (25) / Marian Vlada (87)

FCU Craiova a câștigat la limita meciul disputat la Deva, Marian Stoenac a înscris unul gol al partidei. Ceilalți doljeni din grupă, CSO Filiași au fost învinși de Chișineu Criș, scor 2-0.

SERIA 4, etapa 8

Vineri, 11 octombrie, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – CS Hunedoara  2-1
Lucian Oprea (77), Sebastian Velcotă (86 – penalty) / Erwin Bloj (70)
LPS Cetate Deva – FCU Craiova 0-1
Marian Stoenac (18)
CSC Dumbrăviţa – Naţional Sebiş  3-1
Laurenţiu Telescu (13), Andrei Făgărăşanu (38), Răzvan Morariu (39) / Florin Chitaş (84 – penalty)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Viitorul Dăeşti 2-4
Alexandru Baranyi (33), Petrişor Jichici (51) / Bogdan Lăzărescu (12), Goerge Neacşu (66, 72), Florin Costea (87)

Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Flacăra Horezu 1-1
Bogdan Burlă (8 – penalty) / Cristian Munteanu (80)
Crişul Chişineu Criş – CSO Filiaşi 2-0
Angelo Cocian (17), Marian Codrea (88)
Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-0
Andrei Hodiş (35), Răzvan Cluci (77), Joseph Anagor (90+1)
Progresul Pecica – Şoimii Lipova 1-2
Roland Wild (31) / Andrei Sulea (23), Denis Rusu (85)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.