Handbal | EHF Cup: Pas important pentru grupele Cupei EHF | BVB – SCM 17-19

0
676
BVB - SCM 17-19 | FOTO: Borussia Dortmund Dammen
BVB – SCM 17-19 | FOTO: Borussia Dortmund Dammen

SCM Craiova a făcut un important pentru calificarea în grupele Cupei EHF. Formația antrenată de Bogdan Burcea s-a impus în deplasare, scor 19-17 (9-9), în fața formației germane Borussia Dortmund, în prima manșă din turul 3 preliminar.

Gazdele au început mai bine partida și au condus cu 6-3 la mijlocul primei reprize. Oltencele au revenit și au restabilit egalitatea până la finalul primelor 30 de minute de joc. La reluare, Craiova a preluat inițiativa și s-a impus la două goluri diferență.

Manșa secundă va avea loc duminica viitoare, de la ora 18.00, în Sala Polivalentă din Craiova.

Pentru SCM Craiova au marcat: Țicu 6, Zamfir 4, Șelaru 3, Tănasie 1, Rădoi 1, Gjeorgjievska 1, Seric 1, Vizitiu 1, Tătar 1.