Tenis de masă: CSS Craiova a câștigat titlul național la junioare 4. Băieții au devenit vicecampioni ai României

0
623
CSS Craiova, campioană națională J 4

Micuții practicanți de tenis de masă de la Clubul Sportiv Școlar din Craiova (CSS) au evoluat foarte bine la Campionatul Național pe echipe la categoria juniori IV (8-10 ani), competiție care a avut loc la Constanța.

Echipa de fete, în componeță cu  Carmina Găman,  Iulia Crăciun și Eva Lazăr, a câștigat titlul național, după ce micuțele tenismene au câștigat toate partidele din grupa finală. Prima sportivă este antrenată de Liviu Nicoli, în vreme ce ultimele două sunt pregătite de  Loredana Cîrticioiu.

REZULTATE: 4-3 cu CS Dumbrăvița, 4-2 cu Dunărea Giurgiu și 4-1 cu LPS Bistrița.

Echipa de băieți a CSS Craiova a urcat pe a doua treaptă a podiumului la Constanța, pierzând un singur meci în grupa finală. Craiovenii au pierdut la limită, scor 3-4, în fața formației CS Politehnica Cluj Napoca. Din echipa olteană au făcut parte Anghel Patrick, Alexandru Ilie și Luca Petcu, toți cei trei fiind pregătiți de antrenorul Liviu Nicoli.

REZULTATE: 4-1 cu CSM Buzău, 4-3 cu CSTA București, 3-4 cu CS Politehnica Cluj.