Volei | Înfrângere în minimum de seturi pe terenul Arcadei Galați

0
270

Voleibaliștii de la SCM Universitatea Craiova au pierdut cu scorul de 3-0 meciul jucat pe terenul formației Arcada Galați, sâmbătă, în etapa cu numărul 17 a Diviziei A 1.

Gazdele au fost superioare în primele două seturi, câștigate cu 25-15, respectiv 25-21. Băieții lui Dănuț Pascu au avut posibilitatea să prelungească partida de la Galați, însă au irosit două mingi de set (24-22) și gălățenii au închis cu 26-24. Meciul a durat 1 oră și 27 de minute.

CRAIOVA: Stöhr, Ćuk 4, Hernandez 8, Călin 6, Paez 4, Ćulafić 9 – Diaconescu (L). Au mai intrat: Durski și Tarța.

SCM Universitatea Craiova joacă următorul meci tot în deplasare, la București, în compania formației Dinamo București. Meciul este programat miercuri, 14 februarie, de la ora 18:00, în direct pe TVR 3.