LNBM | Craiova a clacat în fața Timișoarei

0
357

SCM Universitatea Craiova a pierdut meciul disputat pe teren propriu în fața formației SCM Timișoara, scor 66-83, în etapa a treia din grupa 11-18 a LNBM.

Alb-albaștrii au jucat foarte prost în primele 20 de minute de joc, interval în care au reușit să marcheze doar 26 de puncte, față de cele 49 ale bănățenilor. Situația pe sferturi a fost: 15-19, 11-30! Formaţia pregătită de Yiannaras Panayiotis a mai redus din diferență în prima parte din a doua repriză, pentru 44-64 înaintea ultimelor 10 minute de joc. Ultima secvență a contat doar pentru a stabili situația la finalul întâlnirii. Câștigătoarea se cunoștea încă de la pauză.

Sam Sessoms a debutat în tricoul Craiovei cu 21 de puncte, Nik Dragan a totalizat 13 puncte, iar Danny Agbelese a adăugat 11 puncte.

Craiova face 7-2 după această partidă, iar Timișoara urcă la 8-1.