Superliga | „Mi3ță” de 3 puncte! Oțelul Galați – Universitatea Craiova 1-3

0
369

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 3-1 la Galați, pe terenul celor de la Oțelul, duminică, în etapa a 17-a din SuperLigă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, atunci când Alexandru Pop a transformat un penalty obținut tot de el, după un duel cu Screciu.

După pauză, alb-albaștrii au întors scorul și au marcat de trei ori în poarta lui Dur-Bozancă. Toate golurile au fost marcate de Alexandru Mitriță, în minutele 53, 80 și 83. La serviciu s-au aflat Markovic, Bancu și Crețu.

Meciul de la Galați a început cu o oră întârziere din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Oțelul Galați: Dur-Bozoancă – Zhelev (62, Adăscăliței), Cisse, Lovric, Gomes Silva – Zivulic – Jardan (69, Varela), Teles (59, Neagu) – Maciel (59, Fatai), A. Pop, Bodișteanu (69, Tănasă). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Univ.Craiova: L. Popescu – Căpățînă, Screciu, Raul Silva, Bancu – Crețu, Mateiu (84, Kurtic) – Danciu (84, Baiaram), Mitriță, Ivan (’72, Roguljic) – Koljic (34, Markovic). Antrenor: Ivaylo Petev.