Handbal: SCM Craiova a cedat în duelul cu SCM Rm.Vâlcea

0
293

Cu multe absențe în lot, SCM Craiova a pierdut „Derby de Oltenia”, sco 34-29, pe teren propriu, în fața celor de la SCM Rm.Vâlcea, în Sala Polivalentă din Bănie. Meciul a contat pentru prima etapă a returului Ligii Florilor.

Vâlcea s-a desprins la 8-4 în minutul 12, după 4 goluri marcate pe contraatac, venite după patru faze indentice. Craiova  o perioadă senzațională în prima repriză, când, de la 4-8 în minutul 12, au înscris de 7 ori la rând în 9 minute. Oapetele au răspuns cu 5 goluri conesecutive și au intrat la cabine cu 16-14.

Fetele lui Bogdan Burcea nu au mai ținut pasul în partea secundă și Vâlcea pleacă cu tate punctele din Bănie.

SCM CRAIOVA – SCM RÂMNICU VÂLCEA 29-34 (14-16)

Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Andrei 11, Cîrstea 6, Loken 4, Burcea-Zamfir 3, Jipa 2, Colac 2, Tudorică 1, Cace, Șelaru. Antrenor: Bogdan Burcea.

Vâlcea: Hosu, Rus – Glibko 8, Nikolic 7, Florica 6, Gonzalez 4, Elghaoui 3, Liscevic 3, Klikovac 2, Gorshenina 1, Dache, Bucur. Antrenor: Bent Dahl