Ligue 1: Lens și Reims au deschis etapa a 9-a din Ligue 1. Meciurile de azi

0
433

RC Lens a obţinut s-a impus cu Reims, scor 2-0, în campionatul Franţei, iar după 9 etape echipa se află pe locul 2. Meciul s-a disputat vineri seara pe Stade Bollaert-Delelis.

Dubla lui Arnaud Kalimuendo a adus victoria gazdelor. Mai întâi a marcat din penalty, în primul minut suplimentar al primei reprize, apoi a punctat și la 6 minute după odihnă.

RC Lens: Leca – Médina (Haïdara, 72’), Danso, Gradit, Clauss, Frankowski (Machado, 84’) – Doucouré (Cahuzac, 89’), Fofana – Sotoca, Kakuta (Saïd, 72’), Kalimuendo (Ganago, 72’). Antrenor: Franck Haise.

Stade de Reims: Rajkovic – Flips (Cassama, 72’), Faes, Abdelhamid – Foket, Matusiwa (Toure, 64’), Munetsi, Konan – Kebbal (Mbuku, 72’)– Van Bergen (Doucouré, 72’), Ekitike. Antrenor: Oscar Garcia.