Handbal: SCM Craiova și HC Zalău au remizat în Bănie

0
478

SCM Craiova a terminat la egalitate meciul cu HC Zalău, scor 20-20, miercuri dimineață, în etapa a patra din Liga Florilor la handbal feminin.

Zalău a început mai bine și a condus cu 4-1, însă Craiova a venit din spate și a egalat situația la 6-6. S-a mers cap la cap, astfel că pauză s-a intrat cu scorul de 12-12. Formația vizitatoare s-a desprins în partea secundă la 18-14, dar și de data această fetele lui Burcea au avut tăria să revină te tabela de marcaj, 20-20, asta după ce în minutul 55 scorul era 17-20. Melanie Bak a transformat o lovitură de la 7 metri şi a stabilit scorul final.

CRAIOVA: Dzhukeva, Chetraru, Curmenţ – Bak 8, Zamfir 4, Țicu 3, Colac 2, Loken 2, Șelaru 1, Adespii, Andrei,  Nica, Tudorică, Ţăcălie, Jipa. Antrenor: Bogdan Burcea.

ZALĂU: Teodorescu, Kelemen, A.Popescu – Toth 5, Jlezi 4, T.Popescu 3, Mitrache 2, Mărginean 2, Vrabie 2, Lazea 2, Vartic, Lazic, ABujor, Mihart, Prycop, Bălăceanu. Antrenor: Elena Tadici.