Handbal: Fetele de la SCM Craiova au ieșit victorioase din duelul de la Deva

0
711

Fetele de la SCM Craiova au câștigat cu scorul de 23-20 meciul jucat la Deva, sâmbătă, în etapa a 3-a din Liga Florilor la handbal feminin.

Fetele antrenate de Bogdan Burcea s-au aflat la conducere încă din startul partidei și au condus în minutul 12-8. Gazdele au strâns scorul la pauză, pentru 13-11 în favoarea alb-albastrelor.

Cea mai mare diferență de pe tabelă s-a înregistrat la 11 minute după reluare (19-14), dar și de data aceasta formația hunedoreană nu s-a dat ușor bătută. Au urmat 4 goluri la rând ale Devei, insuficent însă, ultimul cuvânt al partidei a aparținut grupării din Bănie.

Deva: Inculeț, Nanu, Năstasă – Gavrilă 9, Cherechesi 2, Pătuleanu 2, Moldovan 2, Gijulete 2, Șaman 1, Tamaș, Malac, Onicaș. Antrenor: Cosmin Hendrea.

Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Bak 5, Burcea-Zamfir 5, Țicu 4, Nica 3, Loken 2, Cîrstea 2, Șelaru 1, Colac 1, Tudorică, Țăcălie. Antrenor: Bogdan Burcea.

SCM Craiova joacă în etapa următoare pe teren propriu cu HC Zalău. Meciul este programat miercuri, 29 septembrie.