Handbal: Replică bună în fața campioanei CSM București

0
772

Handbalistele de la SCM Craiova au disputat, ieri seară, în Sala Polivalentă din Capitală, un amical puternic în compania echipei campioane, CSM Bucuresti.

Prima repriză a aparținut alb-albastrlor care au fost la conducere. SCM Craiova a intrat la pauză cu un avans de 4 goluri (15-11) și au fost la conducere pâna la jumătatea celei de-a doua reprize. Campioana României a revenit pe final și s-a impus în final cu 29-24.

De remarcat că la partida din Capitală nu au evoluat: Cristina Burcea-Zamfir, Andreea Chetraru, Adriana Țăcălie și Ana Maria Țicu.

Daneza Melanie Bak a fost principala marcatoare a Craiovei, aceasta a marcat de 8 ori. Hege Løken, a altă achiziție din această vară, a punctat de 3 ori.

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Melanie Bak 8, Cristiana Nica 4, Hege Løken 3, Andreea Adespii 2, Adina Cace 2, Carmen Șealru 2, Ștefania Jipa 2, Oana Cârsta 1.