La sediul Federației Române de Volei s-a stabilit joi programul Diviziei A1 la volei feminin, ediția 2021/ 2022. 

FOTO: IONUȚ GREERE

Promovată după patru ani de absență pe prima scenă a voleiului românesc, SCMU Craiova va juca în prima etapă în deplasare, în compania formației CS Medgidia. Gruparea antrenată de Lucian Zlotea va întâlni campioana CSM Târgoviște în runda cu numărul 9, iar partida cu Volei Alba Blaj va avea loc în etapa a 10-1.

Programul turului Divizia A 1 F – 2021/ 2022

Etapa 1
CSM Volei Alba Blaj – CSM Lugoj
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – CSM Târgoviște
CS Medgidia – SCM Craiova
Dacia Mioveni – Știința Bacău
U NTT Data Cluj – Rapid
CSO Voluntari – Dinamo

Etapa 2
CSM Lugoj – Dinamo
Rapid – CSO Voluntari
Știința Bacău – U NTT Data Cluj
SCM Craiova – Dacia Mioveni
CSM Târgoviște – CS Medgidia
CSM Volei Alba Blaj – ACS Volei Cristina Pîrv Turda

Etapa 3
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – CSM Lugoj
CS Medgidia – CSM Volei Alba Blaj
Dacia Mioveni – CSM Târgoviște
U NTT Data Cluj  – SCM Craiova
CSO Voluntari – Știința Bacău
Dinamo – Rapid

Etapa 4
CSM Lugoj – Rapid
Știința Bacău – Dinamo
SCM Craiova – CSO Voluntari
CSM Târgoviște – U NTT Data Cluj
CSM Volei Alba Blaj – Dacia Mioveni
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – CS Medgidia

Etapa 5
CS Medgidia – CSM Lugoj
Dacia Mioveni – ACS Volei Cristina Pîrv Turda
U NTT Data Cluj – Napoca – CSM Volei Alba Blaj
CSO Voluntari – CSM Târgoviște
Dinamo – SCM Craiova
Rapid – Știința Bacău

Etapa 6
CSM Lugoj – Știința Bacău
SCM Craiova – Rapid
CSM Târgoviște – Dinamo
CSM Volei Alba Blaj – CSO Voluntari
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – U NTT Data Cluj
CS Medgidia – Dacia Mioveni

Etapa 7
Dacia Mioveni – CSM Lugoj
U NTT Data Cluj – Napoca – CS Medgidia
CSO Voluntari – ACS Volei Cristina Pîrv Turda
Dinamo – CSM Volei Alba Blaj
Rapid – CSM Târgoviște
Știința Bacău – SCM Craiova

Etapa 8
CSM Lugoj – SCM Craiova
CSM Târgoviște – Știința Bacău
CSM Volei Alba Blaj – Rapid
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – Dinamo
CS Medgidia – CSO Voluntari
Dacia Mioveni – U NTT Data Cluj

Etapa 9
U NTT Data Cluj – Napoca – CSM Lugoj
CSO Voluntari – Dacia Mioveni
Dinamo – CS Medgidia
Rapid – ACS Volei Cristina Pîrv Turda
Știința Bacău – CSM Volei Alba Blaj
SCM Craiova – CSM Târgoviște

Etapa 10
CSM Lugoj – CSM Târgoviște
CSM Volei Alba Blaj – SCM Craiova
ACS Volei Cristina Pîrv Turda – Știința Bacău
CS Medgidia – Rapid
Dacia Mioveni – Dinamo
U NTT Data Cluj – CSO Voluntari

Etapa 11
CSO Voluntari – CSM Lugoj
Dinamo – U NTT Data Cluj – Napoca
Rapid – Dacia Mioveni
Știința Bacău – CS Medgidia
SCM Craiova – ACS Volei Cristina Pîrv Turda
CSM Târgoviște – CSM Volei Alba Blaj

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.