Handbal: SCM Craiova a pierdut cu Gloria Buzău

0
461

SCM Craiova a cedat cu scorul de 23-19  în fața formației Gloria Buzău, sâmbătă, într-un meci din etapa a 19-a din Liga Florilor.

În prima repriză s-a mers cap la cap până la scorul de 6-6, apoi Buzău a marcat de trei ori consecutiv și la pauză a fost 9-6 în favoarea fetelor antrenate de Ovidiu Mihăilă. Buzăul s-a desprins chiar la 7 goluri în partea secundă, trupa lui Bogdan Burcea a încercat să revină pe tabela de marcaj, însă soarta partidei era deja scrisă.

SCM GLORIA BUZĂU – SCM CRAIOVA 23-19 (9-6)

Buzău: Iordache, Polocoșer – Ilie 5, Stoleru 4, Simion 4, Iuganu 3, Subțirică-Iovănescu 2, Janjusevic 2, Petruș 1, Livrinikj 1, Moraru 1, Rotaru, Munteanu, Cîrstea, Klikovac, Petrovic. Antrenor: Ovidiu Mihăilă.

Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Nica 5, Zamfir 5, Andrei 3, Șelaru 2, Cace 1, Țicu 1, Orșivschi 1, Tudorică 1, Adespii Molnar, Ion, Colac, Crăciun, Savu. Antrenor: Bogdan Burcea.

Pentru gruparea din Bănie urmează două partide pe care ar trebui să le câștige. Fetele antrenate de Bogdan Burcea vor juca pe 6, respectiv 7 mai, cu Activ Ploiești (Turda) și CSM Galați (Cluj-Napoca).