Sevilla a scos un punct la Valladolid la ultima fază. Portarul Bono a reușit să înscrie golul de 1-1 (90+4).

FOTO; SEVILLA FC

Gazdele au deschis scorul cu un minut înainte de pauză, prin Fabian Orellana, dintr-o lovitură de la 11 m. La ultima fază de joc a partidei, portarul Sevillei, Yassine Bounou „Bono”, a urcat în careu pe atacul echipei sale, trimite balonul în poartă în urma unui corner, cu un șut puternic, obținând egalarea pentru echipa sa.

Real Madrid a câștigat cu 3-1, meciul disputat la Vigo, în compania formației gazdă Celta, sâmbătă, în etapa cu numărul 28 din campionatul Spaniei.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 20, după pasa excelentă a lui Kroos, iar peste zece minute a făcut dubla. Francezul l-a învins pe Villar după o gafă de proporții a apărării galicienilor. Santi Mina a redus din diferență cu 5 minute înainte de pauză, lovitură de cap, după o lovitură liberă executată de Denis Suarez. Asensio a închis tabela în ultimul minut de prelungire.

Duelul basc dintre Athletic Bilbao și Eibar s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în primul joc al zilei de sâmbătă din etapa a 28-a din La Liga.

Bilbao a făcut 1-0 în minutul 9 prin Yuri Berchiche. Fundașul gazdelor a reluat din voleu centrarea lui De Marcos. Kike Garcia a egalat șapte minute mai târziu, după o gafă în apărare a lui Unai Lopez.

Meciul dintre Huesca și Osasuna s-a terminat la egalitate, scor 0-0.