Echipa de volei masculin SCMU Craiova a câștigat cu scorul de 3-1 meciul disputat în compania formației Unirea Dej, la București, în cadrul turneului 5 din returul Diviziei A 1.

Craiovenii au câștigat primul set cu 25-20, însă dejenii au răspuns și au restabilit egalitatea la seturi, după un set decis în prelungiri 26-24. Cele două formații au mers cap la cap și în al treilea parțial al întâlnirii, câștigat de data aceasta cu 26-24 de craioveni. Setul patru a fost și ultimul al întâlnirii, alb-albaștrii s-au impus cu 25-18.

SCMU CRAIOVA: Gommans 19 p, Kovacevic 7 p, Călin 8 p, Bartha 1 p, Lică 21 p, Lupu 4 p, Suson 13 p – Diaconescu (L).

Pentru formația antrenată de Dănuț Pascu urmează turneul de la Galați – ultimul din sezonul regulat. Lică &com. vor juca cu Arcada Galați, Explorări Baia Mare și CS UV Timișoara. Meciurile vor avea loc în perioada 27-29 martie.