Echipa secundă a Universității Craiova și CSO Filiași se întorc cu câte un punct din meciurile jucate în deplasare, sâmbătă, în etapa a 11-a din Seria 6 a Ligii 3.

„Satelitul” Craiovei a condus cu 2-0 la Potcoava până în minutul 87, prin golurile marcate de Denis Guţă (31 – penalty), Atanas Trică (61). Gazdele au fost reușit o egalare miraculoasă, grație lui Marius Burcea şi Daniel Cîrciumaru, din minutele 87, respectiv 89.
CSO Filiași a luat doar un punct din deplasarea de la Pucioasa, elevii lui Mario Găman au marcat golul de 1-1 cu cinci minute înainte de final, prin Andrei Vaștag. Dâmbovițenii au marcat prin Alexandru Iamandache (35).
Seria 6, etapa 11
Vineri, 12 martie 2021, ora 15:00
Flacăra Moreni – Unirea Bascov 1-1
Andrei Iliescu (48) / Marius Iordache (90)
CSM Alexandria – Vediţa Coloneşti 1-0
Cosmin Neagu (11 – penalty)
Academica Clinceni 2 – Sporting Roşiori, nu s-a jucat
Sporting Roșiori are mai mulți jucători depistați pozitiv la COVID-19 și este în imposibilitate de a juca.
Sâmbătă, 13 martie 2021, ora 15:00
FC Pucioasa – CSO Filiaşi 1-1
Alexandru Iamandache (35) / Andrei Vaştag (85)
Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2 2-2
Marian Burcea (87), Dan Cârciumaru (89) / Denis Guţă (31 – penalty), Atanas Trică (61)