Wolfsburg a câștigat categoric meciul de la Bielefeld, vineri, scor 3-0, în deschiderea etapei a 22-a din Bundesliga.

Trupa pregătită de Oliver Glasner a făcut instrucție cu echipa care făcea 3-3 pe terenul lui Bayern. Lupii au avut 1-0 la pauză, grație golului marcat de Renato Steffen, în minutul 29, apoi elvețianul a făcut „dubla” la două minute de la reluarea jocului. Max Arnold a ridicat scorul la 3-0  în minutul 55, cu un șut senzațional din afara suprafeței de pedeapsă.

Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, Nilsson, Laursen (de Medina 75′) – Kunze, Prietl – Doan (Gebauer 60′), Vlap (Cordova 60′), Voglsammer (Okugawa 60′) – Klos (c) (Schipplock 89′).
Antrenor: Uwe Neuhaus.

Wolfsburg: Casteels (c) – Mbabu, Lacroix (Pongracic 83′), Brooks, Otavio – Schlager (Guilavogui 74′), Arnold (Philipp 74′) – Baku, Gerhardt, Steffen (Brekalo 74′) – Weghorst (Bialek 83′).
Antrenor: Oliver Glasner.