Bundesliga: Frankfurt s-a impus la Sinsheim. Partida Arminia Bielefeld – Werder Bremen a fost amânată

0
244

Eintracht Frankfurt a câștigat meciul disputat la Sinsheim, scor 3-1, pe terenul celor de la Hoffenheim, într-un meci din etapa a 20-a din Bundesliga.

Scorul pauzei a fost stabilit în minutul 15 de Filip Kostic. Gazdele au egalat la două minute după pauză, grație reușitei lui Ihlas Bebou. Frankfurt a revenit în ofensivă şi a mai marcat de două ori până la finalul partidei. Obite N’Dicka (62) și Andre Silva (64) au punctat pentru trupa lui Adi Hütter.

Hoffenheim: Baumann (c) – Richards, Vogt, Posch (Dabbur 83′) – Gacinovic (Kaderabek 46′), Samassekou (Grillitsch), John – Rudy, Baumgartner (Bebou 46′) – Belfodil, Kramaric.
Coach: Sebastian Hoeneß.

Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, N’Dicka – Durm (Toure 84′), Sow, Hasebe (c) (Jovic 73′), Kostic – Kamada (Zuber 84′), Younes (Rode 73′) – Silva (Ilsanker 89′).
Coach:
Adi Hütter.

Meciul dintre Arminia Bielefeld și Werder Bremen a fost amânat din cauza ninsorii abundente din nordul Germaniei.