Paris Saint-Germain s-a impus categoric în meciul disputat pe teren propriu cu Montpellier, scor 4-0, vineri seara, în primul meci al etapei cu numărul 21 din campionatul de fotbal al Franței.

Oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 19, după ce portarul Omlin a fost eliminat pentru un fault dur în afara suprafeței de pedeapsă. PSG a deschis scorul în dublă înferioritate numerică, prin Mbappe, în minutul 34. În acel moment, Florent Mollet a fost scos de pe teren, accidentat, iar antrenorul oaspeților se pregătea să în introducă pe teren pe Joris Chotard.

Campioana Franței s-a dezlănțuit în partea a doua a jocului și a marcat de trei ori în decurs de trei minute. Neymar, Icardi și Mbappe au punctat în minutele 60, 61, respectiv 63, ducând scorul la 4-0.