Serie A: Remiză între Benevento și Torino. Gazdele au condus cu 2-0

0
228

Benevento a condus cu 2-0 pe Torino, dar meciul s-a terminat la egalitate, 2-2. „Toro” a egalat în preleungirile partidei.

Nicolas Viola a marcat primul, din penalty, în minutul 31. Gazdele și-au majorat avantajul de pe tabela de marcaj la patru minute după reluare, grație reușitei lui Gianluca Lapadula. Simone Zaza a făcut dubla în minutele 51 și 90+3, la primul meci al lui Davide Nicola pe banca tehnică a lui Torino.

BENEVENTO: Montipò – Tuia, Glik, Barba – Tello (68′ Caldirola), Hetemaj, Viola, Ioniță (84′ Dabo), Improta – Caprari (76′ Di Serio), Lapadula (84′ Falque). Antrenor: Filippo Inzaghi.

TORINO: Sirigu – Izzo (46′ Buongiorno), Lyanco, Rodriguez (84′ Gojak) – Singo, Lukic (74′ Verdi), Rincon, Linetty (68′ Baselli), Ansaldi – Zaza, Belotti. Antrenor: Davide Nicola.