AC Milan s-a impus la Cagliari, scor 2-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 18 din Serie A.

Zlatan Ibrahimovic a deschis scorul în minutul 7, în urma unei lovituri de la 11 m, scoasă tot de el, iar apoi a majorat avantajul milanezilor, în debutul reprizei secunde (52).

Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari, în timp ce Ciprian Tătăruşanu a rămas pe banca de rezerve a oaspeţilor până la final.

CAGLIARI: Cragno – Zappa (79′ Pavoletti), Godin, Ceppitelli, Lykogiannis – Marin, Nainggolan, Duncan (68′ Oliva) – Pereiro (57′ Sottil), Joao Pedro – Simeone (79′ Cerri). Antrenor: Eusebio Di Francesco.

MILAN: Donnarumma – Calabria, Kjaer (46′ Kalulu), Romagnoli, Dalot – Tonali (72′ Meité), Kessié – Castillejo, Brahim Diaz (83′ Conti), Hauge (63′ Saelemaekers) – Ibrahimovic. Antrenor: Stefano Pioli.