Fotbal | Bundesliga: Wolfsburg a învins Frankfurt în deschiderea etapei a 11-a

0
165

Wolfsburg a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Eintracht Frankfurt, în etapa a 11-a a campionatului Germaniei.

Bas Dost a deschis scorul pentru oaspeți dintr-o lovitură de la 11 m, în minutul 63. Wout Weghorst a adus victoria gazdelor. Atacantul olandez a marcat o dublă, în minutele 76-pen. și 88.

Wolfsburg: Casteels (c) – Mbabu (William, 90’+4), Lacroix, Brooks, Roussillon – Baku, Schlager, Arnold – Brekalo (Bialek, 71’), Weghorst, Philipp (Klaus, 90’+2).
Antrenor: Oliver Glasner.

Frankfurt: Trapp – Abraham (c), Hinteregger, N’Dicka – Durm (Da Costa, 85’), Sow, Ilsanker (Younes, 90’), Rode (Barkok, 85’), Kostic – Kamada – Dost.
Antrenor: Adi Hütter.