Fotbal | Bundesliga: Leverkusen a câștigat la Gelsenkirchen. Stuttgart, victorie la limită pe terenul lui Werder

0
158

Oaspeții au câștigat meciurile disputate duminică în etapa a 10-a din Bundesliga. Luni este programat ultimul joc al rundei.

WfB Stuttgart a câștigat cu scorul de 2-1 la Bremen.

Șvabii au deschis scorul în prin Wamangituka, în minutul 30, dintr-o lovitură de la 11 m. Tot Wamangituka a făcut 2-0 în primul minut de prelungire din repriza secundă. Werder a redus din diferență prin Selke, care a înscris în minutul 90+1.

Bayer Leverkusen a urcat pe locul 2 după victoria la scor de neprezentare de la Gelsenkirchen. Schalke este pe ultimul loc al clasamentului.

Golurile aspirinelor au fost marcate de Thiaw 10-autogol, Baumgartlinger 67 și Schick 78.