Fotbal | La Liga: Meci nebun între Granada și Huesca. Real Sociedad a ratat șansa să revină pe primul loc

0
174

Granada și Huesca au oferit un meci nebun, duminică, în etapa cu numărul 12 din La Liga.

Oaspeții au condus cu 3-1 până în minutul 88, însă gazdele au avut un final de vis și au marcat de două ori, pentru un 3-3 de poveste.

Rico a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 21, iar Granada a egalat până în pauză, prin Suarez (43). Borja Garcia (49) si Okazaki (82) au punctat în partea a doua pentru Huesca și se părea că ultima clasată obține prima victorie din campionat. Ultimele minute au fost însă de coșmar pentru Huesca. Jorge Molina și German Sanchez au fost autorii golurilor din minutele 88 și 90.

Betis Sevilla a câștigat cu scorul de 2-0 pe terenul celor de la Osasuna și a pus punct seriei de trei înfrângeri consecutive.

Borja Iglesias (76) și Juan Miranda (90+1) au marcat golurilor învingătorilor.

Real Sociedad a ratat şansa de a urca din nou pe primul loc în clasament, după ce a făcut doar 0-0 la Alaves. Tot 0-0 s-a terminat și partida dintre Villarreal și Elche.