Marți s-au încheiat cele patru etape programate la Sfântu Gheorghe din cadrul Ligii Florilor la handbal feminin.

SCM Craiova a înregistrat 3 victorii și o înfrângere, înfrângere venită după ce a condus categoric în meciul cu Gloria Buzău. Trupa antrenată de Bogdan Burcea ocupă locul 7 în clasament, cu 9 puncte acumulate.

Vă prezentăm rezultatele înregistrate în cele 4 etape disputate la Sf.Gheorghe:

ETAPA 2 (29 octombrie)

Sepsi Arena
ora 11.00 SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Slatina 28-25 (14-13)
ora 13.45 Măgura Cisnădie – Gloria Buzău 20-25 (11-13)
ora 16.30 Gloria Bistrița – HC Zalău 24-19 (7-7)
ora 18.30 Minaur Baia Mare – Rapid București 26-26 (15-14)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 U Cluj – Dacia Mioveni 25-32 (13-21)
ora 13.45 Dunărea Brăila – CSM Galați 22-17 (12-11)
ora 16.30 CSM București – Activ Prahova Ploiești 34-22 (16-9)
ora 19.15 SCM Craiova – ACS Crișul Chișineu-Criș 30-19 (13-5)

ETAPA 3 (30 octombrie)

Sepsi Arena
ora 11.00 Activ Ploiești – Măgura Cisnădie 19-27 (9-17)
ora 13.45 CSM Galați – CSM București 29-41 (12-21)
ora 16.30 HC Zalău – Dunărea Brăila 27-26 (14-11)
ora 18.30 Rapid București – Gloria Bistrița 25-27 (13-10)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 Gloria Buzău – U Cluj 28-19 (14-8)
ora 13.45 Dacia Mioveni – SCM Craiova 25-28 (15-16)
ora 16.30 Crișul Chișineu-Criș – SCM Rm. Vâlcea 23-40 (15-19)
ora 19.15 CSM Slatina – Minaur Baia Mare 22-28 (11-13)

ETAPA 4 (1 noiembrie)

Sepsi Arena
ora 11.00 SCM Rm. Vâlcea – Minaur Baia Mare 31-32 (15-17)
ora 13.45 U Cluj – Activ Ploiești 19-24 (12-14)
ora 16.30 CSM București – HC Zalău 28-21 (14-7)
ora 19.15 SCM Craiova – Gloria Buzău 24-25 (16-9)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 Măgura Cisnădie – CSM Galați 27-19 (14-9)
ora 13.45 Gloria Bistrița – CSM Slatina 21-26 (12-13)
ora 16.30 Crișul Chișineu-Criș – Dacia Mioveni 27-30 (16-18)
ora 19.15 Dunărea Brăila – Rapid București 22-21 (10-14)

ETAPA 5 (3 noiembrie)

Sepsi Arena
ora 11.00 Dacia Mioveni – SCM Rm. Vâlcea 22-39 (12-23)
ora 13.45 HC Zalău – Măgura Cisnădie 24-39 (12-18)
ora 16.30 Rapid București – CSM București 25-35 (13-20)
ora 18.30 Minaur Baia Mare – Gloria Bistrița 27-23 (14-11)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 Activ Ploiești – SCM Craiova 17-24 (7-13)
ora 13.45 Gloria Buzău – Crișul Chișineu-Criș 41-23 (21-15)
ora 16.30 CSM Slatina – Dunărea Brăila 20-22 (10-11)
ora 19.15 CSM Galați – U Cluj 28-21 (16-10)

CLASAMENT LIGA FLORILOR

Pos Team J V E Î GOL P
1 CSM București 5 5 0 0 170-117 15
2 Minaur Baia Mare 5 4 1 0 123-102 13
3 SCM Râmnicu Vâlcea 5 4 0 1 166-126 12
4 Măgura Cisnădie 5 4 0 1 139-108 12
5 Gloria Buzău 5 4 0 1 139-118 12
6 Dunărea Brăila 5 4 0 1 120-100 12
7 SCM Craiova 5 3 0 2 130-114 9
8 Gloria Bistrița 5 3 0 2 119-115 9
9 Dacia Mioveni 5 2 0 3 130-145 6
10 CSM Slatina 5 1 1 3 112-118 4
11 U Cluj 5 1 0 4 94-112 3
12 CSM Galați 5 1 0 4 111-135 3
13 Activ Prahova Ploiesti 5 1 0 4 97-132 3
14 HC Zalău 5 1 0 4 91-127 3
15  Rapid București 5 0 2 3 116-129 2
16 Crisul Chisineu-Cris 5 0 0 5 92-151 0

 

Următoarea etapă din Liga Florilor este programată pe 11 și 12 noiembrie. Meciurile vor avea loc în Sala Polivalentă din București, după următorul program:

MIERCURI, 11 NOIEMBRIE
11.00 Crișul Chișineu-Criș – Activ Prahova Ploiești
13.45 CSM București – CSM Slatina
16.30 Dunărea Brăila – Minaur Baia Mare (TVR 2)
19.15 Dacia Mioveni – Gloria Buzău

JOI, 12 NOIEMBRIE
10.15 U Cluj – HC Zalău
13.00 SCM Craiova – CSM Galați
15.45 Măgura Cisnădie – Rapid București
18.30 SCM Râmnicu Vâlcea – Gloria Bistrița (TVR 1)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.