Duminică s-au disputat alte două partide din etapa a 6-a din Bundesliga. Ultimul meci al etapei se joacă în această seară.

Bayer Leverkusen a câștigat la Freiburg cu scorul de 4-2, după un meci extrem de spectaculos.

Holer a deschis scorul pentru Freiburg după trei minute de la startul partidei, dar oaspeţii au întors rezultatul până la pauză. Alario a făcut dubla şi a ajuns la cinci reuşite în campionat, la egalitate cu Haaland. Amiri a dus scorul la 3-1 după pauză. Petersen le-a dat speranţe fanilor lui Feriburg cu reuşita sa venită cu 20 de minute înainte de final.

Hertha Berlin și Wolfsburg au remizat, 1-1, în al doilea meci al zilei de duminică.

Cunha a deschis scorul pentru berlinezi, încă din minutul 6, dar bucuria gazdelor a fost de scurtă durată, Baku, autor al unui gol de excepție, a egalat în minutul 20.

Hoffenheim și Union Berlin închid etapa, meciul se vede pe Digi Sport 4, Telekeom Sport 4, Look Sport 2.