Liga 3: „Satelitul” Craiovei a remizat la Alexandria. Filiași a pierdut la Moreni

0
272

Echipa secundă a Universității Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat la Alexandria, în etapa a treia din seria 6 a Ligii 3.

Andrei Burlacu a marcat în minutul 37 golul craiovenilor, iar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 84, prin Marius Matei.

Universitatea Craiova 2: Dică – Olteanu, Popescu, Mitran, Vadassis – Enache, Danciu, V. Constantin – Petre, Burlacu, Trancă. Au mai intrat: Popa, Guță, Ricman, Dobre.

Alb-albaștrii vor juca în etapa următoare cu FC Pucioasa. Meciul este programat sâmbătă, 3 octombrie, de la ora 15.00.

CSO Filiași a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat la Flacăra Moreni.

Andrei Iliescu a marcat toate cele trei goluri ale gazdelor, în minutele 19, 34 și 42. Golul doljenilor a fost marcat de Cristi Poiană, în minutul 22, dintr-o lovitură de la 11 m.

CSO Filiași: Jianu (46, Enache) – Dănescu, Dina, Lupu (65, Calu), Vulpe – Duriță (65, Crețu), Vaștag – Săulescu (46, Lupu), Poiană, Buțurcă (46, Fotescu) – Armășelu.

Formația pregătită de Mario Găman va juca în următoarea etapă tot în deplasare, vineri, 2 octombrie, de la ora 15.00.