Pandurii Târgu Jiu a înregistrat al patrulea eşec consecutiv din Liga 2. Trupa gorjeană a fost învinsă pe teren propriu de CS Mioveni, scor 2-1.

Argeșenii au deschis scorul rapid, în minutul 4, prin Davide Massaro, dar gorjenii au restabilit egalitatea în minutul 22, prin Martin Remacle. Misiunea gazdelor a devenit și mai grea după ce Andrei Pleşa a primit un cartonaș roșu în minutul 40.

Mioveni a revenit în avantaj în minutul 79, grație golului marcat de Sergiu Negruț.

De menționat că și oaspeții au terminat meciul de la Târgu Jiu cu un om mai puțin pe teren, Alexandru Iacob a fost eliminat în minutul 83.

Pandurii Târgu Jiu: Aldescu – Pleșa, Grecu (c), Moisie, Luzemo, Dobre, Ștefan (88, Vasilescu), Bunga (82, Zaborowsky), Remacle, Velcotă, Vaida (73, Acosta). Antrenor: Călin Cojocaru.

CS Mioveni: I.Popescu – Oancea, Iacob, Burnea, Constantin, Chindriș (68, Ivan), Veres, Ișfan, Velblum (46, Negruț), Massaro (84, Garutti), Coșereanu (c) (46, Rădescu). Antrenor: Claudiu Niculescu.