Lazio a avut 2-0 după primele 11 minute la Bergamo, însă a pierdut cu 3-2 jocul cu Atalanta. Juventus are 4 puncte avans față de „celesti” și se îndreaptă spre al 9-lea scudetto consecutiv.

Formaţia lui Simone Inzaghi a avut 2-0 după autogolul lui De Roon şi reuşita lui Milinkovic-Savic. Gazdele au redus din handicap până în pauză, iar în partea a doua a jocului au întors rezultatul în favoarea lor. Malinovsky a restabilit egalitatea în minutul 68, iar golul victoriei a fost reușit de Palomino, după un corner executat de Alejandro Gomez, cu 10 minute înainte de final.

Ștefan Radu a jucat până în minutul 77 la Lazio.

AS Roma a câștigat cu scorul de 2-1 partida disputată pe teren propriu cu Sampdoria.

Gabbiadini a adus pe Sampdoria în avantaj încă din minutul 11, acesta fiind de altfel și singurul gol al primei reprize. Gazdele au revenit după pauză grație „dublei„ reușite de Edin Dzeko (64 și 85).

A fost meci nebun și pe „Meazza”, Inter și Sassuolo au terminat la egalitate, scor 3-3, partidă în care am asistat și la ratarea anului. La scorul de 2-1, mijlocaşul gazdelor, Gagliardini, a fost protagonistul unei gafe monumentale. Acesta a tras cu poarta goală, din 2 m, direct în transveraslă.

Sassuolo a reuşit să deschidă scorul prin Caputo (4), însă echipa pregătită de Antonio Conte a reuşit să revină şi să preia conducerea până la pauză. Lukaku a egalat dintr-o lovitură de 11 m, iar Biraghi a făcut 2-1 în prelungirile primei reprize.

După ratarea incredibilă a lui Gagliardini, Sassuolo a profitat, 18 minute mai târziu, şi a egalat prin Berardi. Până la urmă, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Valero a făcut 3-2 în minutul 86, însă echipa lui Chiricheș a egalat cu un minut înainte de finalul jocului, prin Magnani.

Internaționalul român a evoluat până în minutul 79, fiind înlocuit chiar de autorul golului egalizator din minutul 89.