SCM Craiova a pierdut cu scorul de 27-16 (12-10) meciul disputat în deplasare, la CSM București, contând pentru etapa cu numărul 11 a Ligii Florilor.

CSM București a început tare jocul și a condus cu 5-0. Primul gol al formației craiovene a venit abia în minutul 11, Ana Maria Savu a înscris pentru prima dată în tricoul Craiovei. Fetele lui Burcea au echilibrat jocul din polivalenta bucureșteană, iar la pauză s-a intrat cu scorul de 12-10.

Gazdele s-au desprins în partea a doua a jocului și nu au mai dat nicio șansă alb-albastrelor. Doar 6 goluri a marcat SCM Craiova în partea secundă. Finalul meciului a fost umbrit de accidentarea gravă a lui Adina Cace. Dragana Cvijic a căzut pe mâna tinerei jucătoare venită în Bănie de la Slatina.

CSM BUCUREȘTI: Grubisic,Dedu, Ion – Grbic 5, A.Klikovac 4, Curea 4, Neagu 3, Cvijic 2, Torstensson 2, Perianu 1, Omoreige 1, Martin 1, Lekic 1, Pintea 1.

SCM CRAIOVA: Curmenț, Chetraru, Dzhukeva – Vizitiu 7, Savu 4, B.Klikovac 2, Țicu 1, Cace 1, Orsivschi 1, Zamfir, Ion.