Vineri şi sâmbătă au loc meciurile etapei a 5-a a Ligii 3. Atenția noastră s-a îndreptat către cele două serii unde activează cele patru echipe ale județului Dolj.

Echipa secundă a Uni,90sității Craiova a câștigat în ultimul minut disputa cu Tractorul Cetate de pe stadionul „Extensiv”. Țegle, Dobre și Markovic au marcat golurile formației pregătite de Adrian Iencsi, pentru gruparea de la Dunăre au punctat prin Dorin Vasilică și Marian Coca.

Craiova 2: Poenaru (46, Preduț) – Borța (46, Vlădoiu), Dobre, Juncu (82, Trancă), Mitran, Țegle, Petre, I.Popescu, Danciu, Baicu, O.Popescu (46, Markovic). Antrenor: Adrian Iencsi.

Cetate: D.Popescu – Stancu, Mohora, Ion, Doman, Pîrvuleasa, Brebenel, Stoichițoiu, E.Popescu, Vasilică, Coca (83, Puțintelu). Antrenor: Emil Trăistaru.

SERIA 3, etapa 5

Vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSM Slatina – SR Municipal Braşov 3-0
Vasile Gheorghe (6), David Oprescu (48), Alexandru Capătă (80)
Flacăra Moreni – CSM Alexandria 2-1
Tiberiu Calofir (37), Iulian Drăgan (82) / Bogdan Precup (34)
FC Voluntari 2 – AFC Astra 2  0-4
Gabriel Şerban (14 – penalty), Raul Gavîrliţă (24), Gheorghe Andronic (27), Dragoş Gheorghe (34)
Universitatea Craiova 2 – Tractorul Cetate  3-2
Alin Ţegle (12), Cosmin Dobre (30), Jovan Markovic (90+5) / Vasilică (13), Marian Coca (74)
CS Baloteşti – Sporting Roşiori 4-0
Constantin Greblea (29), Codruţ Anghel (71), Alexandru Târnăcop (74), Ovidiu Marin (89)
Unirea Bascov – Olimpic Cetate Râşnov 4-4
Sebastian Ivan (7, 17), Alexandru Traşcă (9), Eduard Neacşu (56 – penalty) / Flavius Staicu (1), Ioan Şerban (25), Andrei Poverlovici (50), Raul Drugă (86)

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
CS Blejoi – Progresul Spartac 1-0
Cosmin Lambru (9)
Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa 2-1
Robert Dalu (6, 17) / Alexandru Iamandache (37)

Disputat pe stadionul Municipal din Severin, derby-ul etapei a 5-a din cadrul Seriei a 4-a a Ligii a 3-a a fost adjudecat de FCU Craiova, care a trecut cu scorul de 1-0 de Flacăra Horezu. Unicul gol la partidei a fost marcat de Robert Răducanu, în minutul 86.

FCU: R. Bodea – R. Negru, Gugu, Dănănae, Cristiu – V. Pop, I. Tănase – Raicea (83, Răducanu), Stoenac (90, Codoban), Zimţa (61, R. Tudor) – Cl. Bălan (66, Cl. Dragu). Antrenor: Eugen Trică.

Sâmbătă, tot la Severin, CSO Filiași a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat în compania celor de la FC Hunedoara.

SERIA 4, etapa 5

Vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSC Dumbrăviţa – ACS Poli Timişoara 2-0
Laurenţiu Telescu (14), Andrei Făgărăşanu (38)
Şoimii Lipova – LPS Cetate Deva 1-1
Michel Vlad (65) / Bogdan Ţoiu (32 – penalty)

Vineri, 20 septembrie, ora 18:00
FCU Craiova – Flacăra Horezu 1-0
Robert Răducanu (86)

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica    0-1
Dan Puie (33)
Viitorul Dăeşti – Fortuna Becicherecu Mic   2-2
Florian Pîrvu (26 – penalty), Florin Costea (54) / Ovidiu Oancia (4), Dacian Bîrză (77)
Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş    3-2
Sebastian Susan (37), Claudiu Vereş (44), Adrian Balha (52) / Adrian Piţ (11), Constantin Roşu (75)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-5
Andrei Meliţă (77) / Vlad Daina (14), Călin Gruiescu (51, 87), Claudiu Matiş (66), Rafael Iuga (81)
CSO Filiaşi – CS Hunedoara 1-2
Claudiu Ghighilicea (78) / Dorin Burlacu (5, 31)

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.