© FOTO: Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a câștigat cu scorul de 30-23 (14-13) meciul disputat la Slobozia, sâmbătă, în compania formației gazdă HCM Unirea, într-un cadrul etapei a 6-a a Ligii Florilor.

Gazdele au început mai bine și au condus în prima parte a jocului cu 9-5. Fetele antrenate de Bogdan Burcea au revenit până la pauză și au intrat în avantaj la cabine, scor 14-13. Oltencele au dominat categoric repriza sceundă și s-au desprins decisiv pe tabela de marcaj.

De remarcat revenirea Jelenei Trifunovic după accidentarea suferită la finalul sezonului precedent.

Liga Florilor se întrerupe pentru a face lot meciurilor echipei naționale a României în preliminariile Campionatului European 2020.

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Nikolic 7, Vizitiu 6, Țicu 5, Trifunovic 4, Tudorică 4, Șelaru 3, Colac 1.