Liga 3: Victorii pe linie pentru echipele doljene

0
438

Cele trei echipe ale județului Dolj au obținut victorii în penultima etapă a eșalonului trei al fotbalului românesc. Toate se află în prima parte a clasamentului.

CSO Filiași a întors de la 0-2 și a câștigat cu 3-2 jocul disputat pe teren propriu în compania celor de la Flazăra Horezu. Vâlcenii au condus marcat golurile în primele 17 minute de joc, prin Butoi (14 -11m) și Neacșu (17), iar gazdele au reușit să reducă din diferență până la pauză, grație golului marcat de Ghighilicea. Filieșenii au restabilit egalitatea în urma unei lovituri de la 11 m, transformată de Armășelu și au marcat golul victoriei prin același Ghighilicea, cu 6 minute înainte de final.

CSO Filiași: Preda – A.Stancu, Vulpe, Tereche (57, Crețu) – Șchiopu (78, Negrescu), D. Stancu, Cl.Ștefan (54, Stăiculescu), Crușoveanu – Gheorghișor, Armășelu, Ghighilicea (88, A.Stancu). Antrenor: Mugur Gușatu.

Echipa secundă a Universității Craiova a câștigat la scor de neprezentare disputa cu CSM Alexandria de la „Extensiv”. Elevii lui Dragoș Bon s-au impus cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Vali Constantin, Trașcă și Ispas.

Universitatea Craiova 2: Popescu – Albăstroiu, Dobre, Mitran, Ispas – Țoiu, Trașcă – Nichifor, Constantin, Bîrzan – Zete. Antrenor: Dragoș Sebastian Bon.

În fine, FCU a câștigat pe terenul ultimei clasate, Viitorul Domnești, scor 3-1, într-un meci în care băieții lui Adi Filip au revenit de la 1-0 pentru ilfoveni. Zimța, Bălan și Șter au fost autorii golurilor.