Handbal (F): SCM Craiova s-a impus categoric în meciul cu CSM Galați, 31-19

0
487
Liga Florilor, etapa 26: SCM Craiova - CSM Galați 31-19 FOTO: Ionuț Greere
Liga Florilor, etapa 26: SCM Craiova – CSM Galați 31-19

Handbalistele de la SCM Craiova au încheiat sezonul 2018-2019 al Ligii Florilor cu o victorie categorică în fața retrogradatei CSM Galați. Fetele antrenate de Bogdan Burcea s-au impus cu scorul de 31-19 (16-8).

Craiova a terminat sezonul pe locul 6 și vor mai putea spera la un loc de cupă europeană doar prin prisma unui wild-card.

Meciul a fost dominat de la un capăt la altul de formația craioveană. Tehnicianul oltencelor a putut în această partidă să ofere mai multe minute și jucătoarelor care nu au prea jucat în actuala ediție de cmapionat. Astfel, încă din primul minut al reprizei secunde au intrat pe teren Valentina Ion, Alexandra Colac și Roxana Stanciu.

SCM CRAIOVA – CSM GALAȚI 31-19 (16-8)

CRAIOVA: Dhzukeva, Curmenț – Vizitiu 8, Ianăși 7, Tănăsie 4, Tătar 4, Gjorgjievska 3, Ion 1, Nikolic 1, Seric 1, Colac 1, R.Stanciu 1.

GALAȚI: Șerban, Anghel – Cioaric 5, Livrinikj 4, Conache 3, Marcu 3, Cîlic 2, Clisu 1, Bokaric 1.