Handbal (F): SCM Craiova a cedat la Baia Mare

0
700
Craiova - Baia Mare 21-19, Liga Florilor, etapa 10 | FOTO: Ionuț Greere
Craiova – Baia Mare 21-19, Liga Florilor, etapa 10 | FOTO: Ionuț Greere

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a pierdut meciul disputat la Baia Mare, joi, în compania formației Minaur, contând pentru runda cu numărul 23 din Liga Florilor.

Gazdele au început bine partida și au condus cu 4-0, primul gol al formației craiovene fiind marcat abia în minutul 7. Fetele antrenate de Bogdan Burcea și Costin Dumitrescu au revenit în joc, iar la pauza Minaur conducea cu 11-9.

Partea a doua a jocului a fost echilibrată, Craiova chiar a reușit să restabilească egalitatea în minutul 46 (17-17), însă în ultimele 10 minute gazdele au revenit la conducere și s-au impus cu 23-21.

SCM Craiova va juca în runda următoare pe teren propriu cu HC Zalău.

CRAIOVA: Dhzukeva, Curmenț – Tănăsie 6, Vizitiu 6, Nikolic 3, Costa 2, Ianăși 1, Trifunovic 1, Tătar 1, Fachinello 1, Gjorgjievska, Șelaru.