Handbal masculin: Universitatea Craiova – Unirea Sânnicolau Mare 36-29 FOTO: Ionuț Greere

Conduși cu 13-5 ! în minutul 14 handbaliștii de la Universitatea Craiova au întors incredibil scorul și au câștigat cu 36-29 partida disputată în compania celor de la Unirea Sânnicolau Mare.

Oaspeții au dominat prima parte a partidei din Sala „Ion Constantinescu” și s-au desprins ușor pe tabela de marcaj. Cea mai mare diferență s-a înregistrat în minutul 14 (13-9) pentru timișoreni. Gazdele au redus din handicap, astfel că la pauză scorul a fost 19-16 în favoarea vizitatorilor.

Handbal masculin: Universitatea Craiova – Unirea Sânnicolau Mare 36-29 \ FOTO: Ionuț Greere

Trupa lui Cătălin Popescu a avut o repriză secundă de vis. Oltenii restablilit egalitatea în doar două minute, pentru ca în minutul 34 să se afle deja în avantaj, 21-19. Din acest moment pe teren a existat doar o singură echipă. Alb-albaștrii au defilat pe parchet și au înscris din toate pozițiile.

În urma acestui rezultat, Craiova face rocada în clasament cu Sânnciolau Mare.

UNIVERSITATEA CRAIOVA – UNIREA SÂNNICOLAU MARE 36-29 (16-19)

CRAIOVA: Gheorghiță, Lupitu, Gheorghe – Ianăși 13, Luntraru 9, A. Păun 5, Gușatu 4, Iovănescu 2, M.Păun 1, Rușeanu 1, Mănescu 1.

SÂNNICOLAU MARE: Dărăbuț – Roosz Suba 9, Morar 7, Mutu 5, Drăgănescu 5, Vișan 1, Gabor 1, Becker 1.